Kateřina ¨Slunce & Víno¨

Kateřina vystudovala hudebně dramatický obor na pražské konzervatoři. A přesto, že jako herečka dostala a dostává nemálo hereckých příležitostí, dokázala se významně prosadit také jako zpěvačka.

Zpěv je Kateřiny druhé já a její pěvecké uplatnění se neomezuje pouze na jeden styl či žánr.. Tak jako cestovatel rád poznává mnohé země a kraje, tak Vás bude i Kateřina unášet na vlnách jazzu, muzikálu, popu i swingu našich i světových interpretů. Ovšem neomezuje se pouze na tvorbu převzatou. Její repertoár tvoří také autorské písně, kterých je často sama spoluautorkou, nebo minimálně editorkou. Ty tóny jsou celou škálou hudebních stylů, ovšem vždy jí jdou ze srdce a nepodřizuje se trendům ani záměrům vydavatelů. Jde si svou vlastní cestou a z ohledu na okolní svět showbyznysu dnes tak rychle prahnoucí po úspěchu a zisku, kráčí nebo spíš letí si Kateřina někdy až příliš vnitřní zato však poctivou cestou…Neústupnost a neúplatnost se jí vyplácí, neboť její čistý zpěv bez nánosů stylizace a šarží si získává uznání nejen u posluchačů, ale také u kolegů a renomovaných hudebníků, kteří ji rádi a stále častěji zvou ke spolupráci.

Zpívá ráda už od dětství a zpěv jakoby ani nebyl jejím pracovním nástrojem, ale řečí. Zpívá se jí tak snadno a s chutí, že občas i před pánem v trafice zapomene, že zpívá.. Zakážete jí hrát a jako byste jí bodli. Zakažte jí zpívat a jako byste jí do rány sypali sůl..

Svého času pobývala ve své milované Itálii. O tomto místě se vedou spory.. Nicméně je jisté, že bylo léto a Kateřina si užívala slunce a vína. Stála prý na jižním svahu hned pod vinicí.. Kam až dohlédla, jen víno, pár domků, kostel a slunce a nebe bez mraků.. Začala zpívat. Její zpěv se nesl údolím, zapomněla na všechno nepodstatné a všechno ostatní cítila hluboko pod kůží.. (Sama popisuje, že přesto, že tam byla docela sama, držela jí v tom okamžiku za ruku maminka.) A právě v té chvíli začaly hrát zvony v malém kostele v údolí, a to přesto, že na hodinách nebyla celá, ani půl, ani čtvrt ani třičtvrtě.. a dokonce ani nikdo neumřel ani se nebral. Když to zdejší farář (prý se jmenoval Giovanni) uslyšel, vběhl do svého svatostánku a zvedl oči nahoru k věži. Když padre nikoho na zvonici nespatřil, vyběhl z kostela a zvolal směrem ke Kateřině dnes už proslulou větu: „Madonna mia!”..
Poté zmizel a už ho nikdy nikdo nespatřil.

Během jednoho ze závodů seriálu Formule 1, v Monaku, krátce po startu, v malé rychlosti a na rovince praskla Fernandu Alonsovi pravá přední pneumatika. Příčina nebyla nikdy objasněna. Po podrobném zkoumání vyšlo najevo, že nešlo ani o vadu materiálu ani o pilotovu chybu. Alonso musel do boxů a ztrátu už nedohnal.. V dějinách Formule 1 se jedná o jediný defekt tohoto druhu! Závod startoval ve stejném čase, kdy se rozezněly zvony Italského kostela a exploze pneumatiky zazněla na tříčárkovaném “D”, tedy na tónu, kterým zněly zvony. Souvislost mezi těmito událostmi nebyla nikdy potvrzena.

Kateřina byla od té doby mnohokrát v Itálii a ještě několikrát neodolala a zazpívala si v blízkosti kostelů a katedrál, ovšem počet farářů se začal rapidně snižovat a posléze už neměl kdo by sloužil mše. A tak představení ze samotného Vatikánu požádali papežským dopisem Kateřinu, aby nadále zpívala převážně v Čechách a k nim se vydávala jen sporadicky, aby stihli vždy nahradit chybějící hodnostáře.
Co tehdy Kateřina zpívala, není jisté.

Ale proslýchá se, že to slunce a víno má při sobě od těch dob pořád. Je jen otázkou, jestli v tašce, nebo po kapsách. Ovšem ti, co jí znají dobře, tvrdí, že má obojí dobře schované spíš někde tam mezi levým a pravým plicním lalokem a ochutnat obého Vám nechá, jen když zpívá..
A je jedno co.. Většinou začíná na tříčárkovaném “D”!